4. Stěhování

Jaro 2005: Stěhujeme se na vesnici do domu po jeho prarodičích. Dokonalý je společenský typ, muzikant, přátelský, ve společnosti tudíž hodně oblíbený. Záhy se angažuje i v místním zastupitelstvu a v chrámovém sboru. Na obci i ve sboru se potkává s Pošťačkou, která zde dělá mimo jiné matrikářku.

Jaro 2006: Tuším, že jejich vztah je jaksi nadstandardní. Několikrát týdně volá Dokonalému na naši domácí pevnou linku; aby ušetřila, využívá k tomu telefon na obecním úřadě, a jelikož časté volání na mobil by bylo podezřelé, volá na pevnou.

Telefon zvedám obvykle já, protože se nachází v kuchyni a já jsem mu nejblíž. Já husa Dokonalého vždycky poslušně přivolám. Mám strach, že kdybych ho nezavolala nebo jí řekla něco ošklivého, on mi to dá sežrat.

2 komentáře u „4. Stěhování

  1. Tohle se neuvěřitelně dobře a zároveň špatně čte. Dobře, protože je to skvěle napsané. Špatně, protože mě děsí opravdovost toho, o čem píšeš.

    1. Strašně moc díky za reakci. Bohužel v dalších textech asi bude hůř. Ovšem taky bohužel vím, že na tom nejsem zdaleka nejhůř a jsou děsivější případy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *