7. Co mi lezeš do mobilu?!

Věta „Co mi lezeš do mobilu?“ mi v následujících dnech zní neustále v uších. Ten jeho vyčítavý, a zároveň pohrdavý tón. Snaží se mě přesvědčit, že já jsem ta, kdo dělá chyby. Kdo je ten špatný. A je v tom sakra dobrý. Začínám o sobě pochybovat. Jsem opravdu tak neschopná, že si nic jiného nezasloužím, než aby mě podváděl?

Mobil si hlídá daleko víc než předtím. Má vypnutý zvuk, protože nikdy není slyšet žádné zvonění, ani pípnutí zprávy, přesto ho vidím, jak esemeskuje. Je to k zbláznění. Tchýně teď každý den volá na pevnou linku a vždy tvrdí, že jí synáček nebere mobil. Bodejť by jí ho bral, když má vypnuté vyzvánění kvůli tomu, abych neslyšela jeho milostnou korespondenci.

Nicméně tvrdí, že to skončil, takže dále nějak fungujeme, co se týká veškerých provozních věcí. Ovšem že by omezil aktivity, při kterých se s ní potkává? Kdepak. Můžu mu to říkat po dobrém i po zlém, prosit ho, brečet, křičet… vždy se dočkám jediné odpovědi: „Proč bych to dělal? Věříš mi, nebo ne?“

Co se na to dá odpovědět člověku, který doposud nedospěl a nechápe, že důvěra nepadá z nebe, nýbrž je nutné ji po její ztrátě poctivě obnovit? Že je to pak dřina a chce to určitá odříkání a nějaké kompromisy? Když odpovím, že mu věřím, není co řešit a dál může chodit hrát na svatební obřady na obecní úřad, na vítání občánků, na zasedání zastupitelstva či do chrámového sboru, kde se s ní všude potkává. Když odpovím, že mu nevěřím, má důvod mi připomenout, že v tom případě se nemáme o čem bavit a mám si věřit, čemu chci. Dát mi najevo, že všechno je jenom v mé hlavě.

Odmítá tedy z těchto svých aktivit slevit. Je takový problém udělat to pro druhého člověka, kterému chci dokázat, že si jeho důvěru zasloužím? Nevím, kdy která akce končí, jak dlouho se s Pošťačkou zdrží potom o samotě. Může se někdo divit, že v tomto světle se na něj nedokážu usmívat, když se vrací domů? A kruh se točí dál… Není pro něj těžké mi pak dennodenně vyčítat, že jsem k němu odměřená.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *