8. Svatba

Z prohlížení jeho mobilu se rozhodně nestal každodenní rituál. Stačilo jednou, říkám si. Půl roku si toho zatracenýho přístroje nevšímám. Teda snažím se. Svrbí mě prsty, ale vím, že je to k ničemu. Stejně si ho hlídá jako oko v hlavě. Nedá telefon z ruky. Není to divné? Asi ne, prostě je jen závislý na té malé krabičce, chce ji mít stále při ruce. Snažím se ignorovat to, že ji nemá jen při ruce, ale poměrně často v ruce. Tedy když se nedívám. Když vejdu nečekaně do místnosti. Když vychází z koupelny. Hm… to se mi asi jen zdá. Je pracovně vytížený a má hodně přátel. Potřebuje s nimi komunikovat.

Nebo ne???

Dokonalý se navíc celkem snaží, fungujeme jako rodina v pohodě. Jezdíme normálně na výlety, navštěvujeme přátele, spíme spolu. Snad to bude dobré.

Jsme pozvaní na svatbu jeho bratrance. Ač to v posledních dnech zase trochu skřípe, svatební den je docela fajn. Jakoby se Dokonalý chtěl začít znovu snažit. Ale možná je to jen divadlo pro jeho příbuzné, aby ukázal, že on je skutečně ten dokonalý manžel a otec a já jsem ta, co dělá problémy.

Dokonce se na chvíli vypaříme do lesíka. Zkrátka manželská idylka.

Tak proč druhý den opět sáhnu po jeho mobilu?

Možná se jen chci ujistit, že ten jeho skvělý herecký výkon perfektního manžela byl pravdivý. Ale věřím i na pokyny vyšší moci. Jindy tak pečlivě střežený mobil prostě leží tam, kde obvykle ne. Úplně opuštěný, nehlídaný. V tu chvíli mi mozek jakoby vypne a bez váhání mrknu do přijatých i odeslaných zpráv.

Najdu několik dalších milostných textovek.

Proč tam teda lezu, když to bylo den předtím takové skvělé? Těžko říct. Intuice. Nikdy mě nezklamala. Psal jí dokonce i z té svatby, nejspíš ze záchodu, abych to neviděla. Nechyběla ani zpráva od ní, aby pozdravoval svou mamku. Mou tchýni. Prostě hnus. Co by jí jako řekl? „Drahá maminko, pozdravuje tě moje milenka…“

Chystáme se přát Baletce ke třetím narozeninám, takže jízdní kolo, které od nás dostává, mi navždy bude připomínat tyto události a hnusné zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *